Yaşam Tarzı

Diyarbakır’ın MHP’den Bayan Tek Adayı Milletvekilliği İçin Başvurusunu Yaptı

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı olarak da görev yapan Gazeteci ve iş insanı Ebru Beken Dinçel, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkez’inde ziyaret ederek, Diyarbakır’dan MHP milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

MHP’nin kutlu bir dava olduğunu belirten Dinçel, Güneydoğu’nun incisi olan Peygamberler ve Sahabeler kenti Diyarbakır’da bu davanın vatandaşa bazı kesimler tarafından yanlış anlatıldığını söyledi.

“HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR”

13 yaşında iş hayatına atıldığını belirten Dinçel, otomotiv sektöründe ve özel eğitim kurumunda çalıştığını son olarak basın mecrasında Nova Medya Grup A.Ş’de Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına kadar yükseldiğini söyledi. Nova Medya Grup A.Ş’de görevini devam ettiren Dinçel; “Diyarbakır, Cumhur İttifakı’nın tahsis ettiği huzur ve güven ortamını Milliyetçi Hareket Partisi’nin buradaki aktif varlığı ile rüştünü, iç ve dış mihraklara ispat edecektir. ‘Halka hizmet, hakka hizmettir’ desturunu hiçbir zaman dilimizden eksik etmemeliyiz. Birlikten hayır, ayrılıkta azap vardır. Önce ülkem ve devletim, sonra ailem, ben ve sevdiklerim ilkesini savunurum. Gazetecilik mesleğinin yanı sıra inşaat ve otomotiv sektöründe de aktif çalışmalarım devam ediyor” diye konuştu.

“DİYARBAKIR’DAN MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

Kendisini gençlerin umudu, yaşlıların kızı olarak gördüğünü aktaran Dinçel; “Vatandaşın gönlüne girmek benim için en önemli konudur. Vatandaşın kalbine girdikten sonra gerisi teferruattır. Bizler, milletvekili seçildiğimiz takdirde kentimizin iyi yerlere gelmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Milliyetçi camianın Diyarbakır’dan bir veya birden çok milletvekili çıkarması için sürekli çalışmalıyız. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey Efendi emir ve talimatları, il başkanlığımızın da destekleriyle birlikte çalışarak aşk ile bu kente hizmet etmeye talibiz” dedi.

“GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR DÜŞÜNCESİ YANLIŞTIR”

Ülkemizin kaderini tayin edecek 2023 seçimlerinde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini aktaran Dinçel; “Bana göre görev istenmez verilir düşüncesi yanlıştır. Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Herkes, bu süreçte elinden gelenin fazlasını yapmalıdır. Bunu şehitlerimize, çocuklarımıza borçluyuz. Daha iyi yarınlarımız olsun diye, hizmet aşkı ile çalışmak zorundayız’ Aday adaylık işlemlerimi tamamlamış bulunmaktayım. Allah davam, partim ve Diyarbakır ilimiz için hayırlısını nasip etsin” şeklinde konuştu.

“DAVAMIZI ANLATMAK BANA ŞEREF VERİYOR”

Güneydoğu’nun kritik siyasi gündemine sahip olan Diyarbakır’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmanın kendisi için tarifi mümkün olmayan, müthiş bir duygu olduğunu ifade eden Dinçel; “Fatih Sultan Mehmet Han 1453’te İstanbul’u fethederken 21 yaşında idi. Bizler, Osmanlı’nın torunları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çocukları, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bozkurtlarıyız. Diyarbakır’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayrağını dalgalandırmak, vatandaşlarımızın gönlüne dokunup, onlara davamızı anlatmak bana şeref veriyor. Ben bu davaya aşığım, bu dava uğruna bıkmadan, usanmadan çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim” dedi.

“DİYARBAKIR TÜRKİYE’DİR, TÜRKİYE DÜNYADIR”

Genç yaşına rağmen, halkın içinden gelen bir kişiliği, kararlı duruşu ve vatandaş odaklı çalışmaları olduğuna değinen Dinçel; “Kentimizin, artık eğitim, turizm ve ticaret alanlarında gündeme gelmesi gerekiyor. Çünkü Diyarbakır, hak ettiği yerde değildir. Bulunduğu yerden çok daha iyi bir yeri hak ettiğini düşünüyorum. Benim için Diyarbakır demek Türkiye demek, Türkiye demek dünya demektir. Diyarbakır’da meydana gelen basit bir hadise bile ülkenin gündemine çok rahatlıkla girebiliyor. Dolayısıyla Diyarbakır, benim için dünyanın en önemli kentidir. Kentimizin insanları da harikulade ve misafirperverdir. Diyarbakır’ın turizm anlamında gelişmesi için herkes üzerine düşeni yaparsa ilimiz muazzam bir şehre dönüşür” ifadelerini kullandı.

“MÜSLÜMAN OLMAMIZ VE BAYRAĞIMIZIN DALGALANMASI BANA GÜÇ VE KUVVET VERİYOR”

Milletvekili aday adayı olmasının ötesinde bir anne, bir kadın, bir iş insanı ve gazeteci olduğunu açıklayan Dinçel; “Genç yaşıma rağmen bu kadar yoğun iş ve siyaset tempomu aşk ve şevkle çalışmaya borçluyum. Allah(cc) günü 24 saat yaratmış, sekiz saat uyuyun, 8 saat çalışın, 8 saat ibadet edin diye buyurmuşlardır. Çalışma hayatıma bakacak olursak 30 yıllık bir basın yayın kuruluşunu yönetiyorum. Uzun yıllardır alt yapısı olduğu için zorlanmıyorum. İbadetten kastımız, bastığımız toprak, üzerimizde dalgalanan bayrak olmaz ise bizlerin kime veya neye ibadet ettiğimiz çokta anlaşılmaz. Bizlerin aldığı Türk-İslam sentezi eğitiminde Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman olduğumuz aşikârdır. Siyasi anlamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı, bayrağının dalgalanması asıl gücü bana veriyor. 2 yaşında Asena Rabia isminde bir kızım var. Günün yorgunluğu, ona sarılınca geçip gidiyor” diye konuştu.

“KAPI KAPI GEZECEĞİZ, KENDİMİZİ ANLATACAĞIZ”

MHP’nin Diyarbakır’da milletvekili çıkarabilmesi konusuyla ilgili olarak Dinçel; “Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Gitmediğin yer senin değil, tutmadığın el senin değildir’ sözü benim için çok önemli bir sözdür. Bu sözün dünyadaki bütün algıları değiştirebilecek tek şey olduğuna inanıyorum. Sevmek. İnsanları sever, konuşursak ve bunu da yaparken her şeyden önce Allah rızası için, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 5 bin 300 şehidi için, çocuklarımız ve gelecekte doğacak torunlarımız için, kişisel menfaat gözetmeksizin vatandaşlarımızı sever ve sayarsak Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır’da hayli hayli vekil çıkarabilir. Güneydoğulu insanımız çok mert ve misafirperverdir. Siyasi düşüncesi, maddi durumu, eğitimi, inanışı ne olursa olsun, kapısına gelen misafiri geri çevirmez. Kapı kapı gezeceğiz, kendimizi anlatacağız. İnanmış olduğumuz kutlu davamızı insanlarımıza aşılayacağız. Sevginin olduğu her yer cennet, kişisel menfaatlerinin baş gösterdiği, vatandaşların sevilmediği ve itildiği her yer hepimize cehennem olacaktır” şeklinde konuştu.

EBRU BEKEN DİNÇEL KİMDİR?

Kürt bir anne ve Arap bir babadan olan Ebru Beken Dinçel, evli ve bir çocuk annesidir. Dinçel, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mardin’de tamamladı. Mesleki lise mezunu olan Dinçel, genç yaşta eğitim hayatının yanında iş hayatına atıldı. 13 yaşında iş hayatına atılan Dinçel, önce Mardin’de, ardından da eğitimi için aldığı kararla Adana’ya yerleşerek iş dünyasına girdi. Adana’ya yerleşen Dinçel, basın yayın alanında çalışmaya başlamış ve ulusal bazda basın yayın alanında öncü olan Nova Medya Grup A.Ş’de Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na kadar yükselmiş olup, bu görevini hala sürdürmektedir.

Kamu-Der Yılın En İyi Medya Kuruluşu Yöneticiliği ödülüne sahip olan Dinçel, ulusal bazda yayımlanan siyasi, sportif, toplumsal ve sosyal içerikli 45 dergi, 80 gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürüdür.

Dinçel, Diyarbakır’dan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yaptığı basın yayın yatırımları ile tanınır. Bölgede birçok gazete ve dergi çıkaran Dinçel, Çocuk Gelişimi mezunu, Sosyal Hizmetler ile Hukuk Fakültesi’nde üniversite eğitimine devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu