DünyaGenelHaberYaşam Tarzı

Başkan Şahin Aliyev’e Bir Ödül Daha

Haber: Murat Genç

Başkan Şahin Aliyev’e Bir Ödül Daha

Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği, TÜRKPA’nın düzenlediği “Haydar Aliyev ve Parlamentarizm” ve TÜRKPA’nın 15. Yılı: Geçmişin Tecrübesi, Bugünün Gerçekleri ve Gelecek Beklentileri konulu konferansa katıldı.

Konferansta, Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği yönetim kurulu üyeleri – başkanı Şahin Aliyev, onursal üyesi Mirdamed Azizov ve maliye daire başkanı Murad Nabiyev, Türkiye Bursa Milletvekili Osman Mesten, Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Antalya Milletvekili Atay Uslu, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı keyifli sohbetlerde bulundu. Aynı zamanda Kırgızistan Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. O üniversiteden Alpaslan Ceylan ve Prof. Dr. Serhat Burmaoğlu Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği yönetim kurulu ile görüşde bulunurken, örgütün Kırgızistan devletinde temsilcilik açılması konusuna değinildi.

Türkiye Milletvekili Osman Mesten, karşılıklı katkı ve işbirliği, Azerbaycan ile Türkiye arasında dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi ve Türk dünyası gençliğinin eğitiminde yaptığı üstün hizmetlerden dolayı Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği tarafından ödüllendirildi. Milletvekili Osman Mesten, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabını ve Bursa şehrinin kültürünü tanıtan tatlıları Ebedi Birlik Gençlik Kamu Birliği yönetim kuruluna hediye etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu