Dünya

Diplomat İsmail Karadağ Türkiye Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı’nı Ağırladı

Türkiye Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı ve NATO Diplomatı Bir Araya Geldi

Türkiye AK Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan, Birleşmiş Milletler NATO Türkiye Temsilcisi ve Diplomat olarak atanan İsmail Karadağ ile İstanbul’da bir araya geldi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından atanan Diplomat İsmail Karadağ’a hayırlı olsun ziyaretine gelen Türkiye AK Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan, bu buluşmayı kendi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştı. Aydoğan, diplomat arkadaşı olan İsmail Karadağ ile yakınlığıyla bilinmektedir.

NATO ile Birleşmiş Milletler arasında güçlü bağlar bulunmaktadır. Soğuk Savaş sonrasında gelişen diyalog ve işbirliği sonucunda, Eylül 2008’de kabul edilen Ortak Bildiri ile işbirliğine yönelik yapısal bir çerçeve başlatılmıştır. Bu manada, diplomatlara büyük görev düşerken İsmail Karadağ, Birleşmiş Milletler NATO Türkiye Temsilciliği görevini en iyi şekilde yürüterek Türkiye’ye büyük katkılar sağlamıştır.

İsmail Karadağ açıklamalarında, “Bana bu görevi layık gören devlet büyüklerime sonsuz teşekkürler diliyorum” gerek Avrupa ülkelerinde gerek kendi toprağım olan Türkiye’de ülkem, vatanım ve bayrağım için bana verilecek görevleri şerefli bir şekilde taşıyacağını ifade etti. Hem kendi ülkem hem de ortak ülkelerimiz olan Birleşmiş Milletler eşliğinde barışı sağlamak için her çabayı fazlasıyla göstereceğini belirtti. Tek temennilerinin Filistin topraklarında yapılan zulmün bir an evvel durdurulması olduğunu vurgulayan Karadağ, bu konuda elinden gelen tüm çabayı göstererek görüşmeler içinde olduklarını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu