DünyaGenelHaber

Güçlü ve Güvende Kadınlar Ankara’da

İBRAHİM EREN DALGIÇ / ÖZEL HABER

Güçlü ve Güvende Kadınlar Ankara’da

Gençlik Derneği ve İçişleri Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü önceki dönem projelerinin devamı ve daha kapsamlı versiyonu olarak hayata geçirdiği “Güçlü ve Güvende Kadınlar” Projesi, çeşitli illerden projeye dahil olan güçlü kadınlar ile Ankara’da bir araya geldi. Başkent Ankara’da geziler, moral ve motivasyon etkinlikleri ile stres atan kadınlar, Gençlik Derneği ve İçişleri Bakanlığı’na teşekkür etti.

Diyarbakır Haber’e konuşan Gençlik Derneği Başkanı Mücahit Yılmaz, şunları söyledi; “İçişleri Bakanlığımızın desteklediği “Güçlü ve Güvende Kadınlar” Projesi kapsamında Ankara gezisindeydik, Ankara programımızın ilk açılışını Anıtkabir’den gerçekleştirerek akabinde TBMM, İçişleri Bakanlığı ziyareti ve bir takım eğitimler düzenledik. Ankara programımızda bizlere kapılarını açan Sıtkı Usta ve Nezir Büyüm’e teşekkür ederim. Projemiz eğitim ve gezi faaliyetleriyle devam edecektir.”

 

Güçlü ve Güvende Kadınlar Projesi’nin katılımcılarıyla yaptığımız röportajları sizlerle paylaşıyoruz:

Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta işletmecilerinden Mücahit Altunbay; “Güçlü ve güvende kadınları mekanımızda ağırlamaktan onur duyduk. Sıtkı Usta ailesi olarak her daim Gençlik Derneği’nin projelerinin arkasındayız.”

 

Katılımcılardan Gül Eser; “Ankara seyahatimizde TBMM, GAMER, İçişleri Bakanlığı gibi birçok yeri gezme fırsatımız oldu. Seminerler, moral ve motivasyon etkinlikleri ile projenin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.”

 

 

Katılımcılardan Esra Toprak ise; Mücahit Yılmaz yönetimindeki bu projede yer almaktan mutluluk duyuyorum. Umarım bu proje devam eder ve birçok kadına yön verir, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vizyonu, daha güvenli, saygılı ve sağlıklı bir toplumun inşaasına katkıda bulunmak olan Gençlik Derneği, yeni dönemde gerçekleştireceği kadınlara savunma eğitimleri, değerler eğitimi, etkin iletişim teknikleri, görsel sanat eğitimleri, mesleki eğitimler ile moral ve motivasyon etkinlikleri, şiddetle mücadelede toplumsal farkındalığı artırmayı, sağlıklı yaşam ilkelerini, hlanlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu