DünyaGenelHaber

BİR TESİS BİR İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Haber : Murat Genç

BİR TESİS BİR İLÇENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ
Diyarbakır’ın Eğil İlçesi’nde 3 yıl önce dönemin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Münir Karaloğlu tarafından açılışı yapılarak hizmete kazandırılan çok amaçlı spor tesisi ve mini stadyum, ilçenin adeta sporda kaderini değiştirdi. Bir çok profesyonel takımın sahip olmadığı tesis sayesinde ilçede gençlerin spora olan ilgisi ve ilçenin sportif başarısında ciddi artış sağlandı.
Büyükşehir Belediyesi ile Spor Toto Başkanlığı tarafından uygulanan ortak proje ile hayata geçirilen tesisin ilçedeki gençleri kötü alışkanlıklardan koruyarak spora teşvik ettiğini belirten Eğil’li sporseverler,”Bugün bir çok il’de bulunmayan bu güzel tesisi ilçemize kazandıran dönemin Valisi ve şuan ki İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’na her zaman şükran borçluyuz.” görüşlerine yer verdi.

ÇOK AMAÇLI ÖZELLİKLERİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Eğil’de 7’den 70’e tüm vatandaşların yararlandığı çok amaçlı spor tesisi ve stadyum ilçenin çehresini değiştirdi. Tesis sayesinde gençlerin futbola olan ilgisi arttı, lisanslı sporcu sayısında da pozitif gelişmeler yaşandı. Günün her saatinde burada spor yapan gençlere rastlamak mümkün. Çok amaçlı özellkleri ve modern koşullarıyla göz kamaştıran spor tesisi, aynı zamanda ilçenin futbol takımı Eğil Gençlikspor’un başarısına da yansıdı. Süper Amatör Futbol Ligi’ne kadar yükselen Eğil Gençlikspor yarınlara umutla bakıyor.
Bundan 3 yıl önce Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile Spor Toto Başkanlığı, arasında imzalanan protokol çerçevesinde Eğil ilçesinde hayata geçirilen ve 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Spor Tesisleri’nde, 98×68 metre ölçülerinde sentetik çim halı saha, 544 kişilik tribün, soyunma odaları, wc ve kafeterya yer alıyor.
“TESİSİN MİMARI OLAN MÜNİR VALİYİ UNUTAMAYIZ”
Eğil’li sporseverler, tesisin ilçenin gelişimine ve ilçe gençlerine çok şey kattığını düşünüyor. Bu sayede ilçedeki gençlerin kötü alışkanlıklardan korunarak spora entegre olduğuna dikkat çeken sporseverler, bunda en büyük payın da dönemin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Münir Karaloğlu olduğu görüşünde birleşiyor. Böyle bir tesisin bir çok profesyonel takımda olmadığını belirten sporseverler,”Yıllardır böyle bir tesisin özlemini çekiyorduk. Tesis hizmete girdikten sonra gençlerin spora olan ilgisi arttı. Gençler gelip burada istedikleri şekilde spor yapıyor, güzel zaman geçiriyor. Gençler, kötü alışkanlıkların tuzağına düşmekten kurtuluyor. Bu tesisin değeri zamanla daha iyi anlaşılacak. Tesisi ilçemize kazandıran dönemin Valisi ve şimdi ki İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nu hiçbir zaman unutmayacağız.” şeklinde görüşlerini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu