DünyaGenelHaberYaşam Tarzı

Savcı İşkenceci Çeteye Acımadı 

Haber : Mehmet Çiçek / Cumhur Haber Ajansı

 Savcı İşkenceci Çeteye Acımadı 

Vücutlarına sıcak naylon damlattılar, kerpetenle dillerini çektiler. Diyarbakır’da hırsızlık suçundan dolayı tutuklanan bir kadınla ilgili ifadesini değiştirmesi için Muhammet Şitil ile Ramazan Demirel’e insanlık dışı işkenceler uygulayan çetenin 5’i tutuklu 9 üyesi hakkında 30’ar yıl hapis talebiyle dava açıldı. Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesi Fatih Mahallesinde bir evde zorla hürriyetine alıkonulan Muhammet Şitil ve Ramazan Demirel adlı gençlere insanlık dışı işkenceler uygulayan 9 kişilik çete, işkenceye uğrayanların ve onlardan birinin babasının teşhis etmesiyle çökertildi.

Hazırlanan iddanamede , “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi ile gece vakti birlikte yağma, eziyet etme” suçlarından Ağır Ceza Mahkemesi’nde 30’ar yıl hapis istedi.

DİLİNİ PENSEYLE ÇEKTİLER

İddianameye göre, bir hırsızlık olayı ile ilgili tanık olarak ifadesini değiştirmesi ve suçu üstlenmesi için çete üyeleri tarafından zorla alıkonularak bir eve hapsedilen Muhammet Şitil’in vücudu tepeden tırnağa bantlandıktan sonra pense ile dili, ayak parmakları çekildi, ardından çekiçle diz kapaklarına vuruldu. Rakı şişesiyle kafasından darp edildi. Göbeğine naylon eritilerek damlatıldı. Çığlık sesleri duyulmasın diye ağzına kadın çorabı sokuldu. Ardından hırsızlığı kendisinin yaptığı şekilde suçu üstlenmeye zorlanarak cep telefonuyla kayda alındı. İşkence gören çocuğun babasının şikâyeti üzerine 2’si kadın 9 çete üyesi yakalandı, 5’i tutuklandı.
İncelenmek üzere el konulan cep telefonlarından çıkan görüntü ve fotoğraflar dehşetin boyutunu gözler önüne serdi. Zorla alıkonulan ve İşkence mağduru Muhammet Şitil emniyetteki ifadesinde yaşadığı vahşeti şöyle anlattı:

 

20 KİŞİ BANA İŞKENCE ETTİ

-Cafe işleten Nezihe Şaşmaz ile Tiktok üzerinden tanıştık. Kısa bir süre kafesinde çalıştım. Sonra annesi Sibel ve kardeşi Nazar ile tanıştık.

-Nevcivan adlı kişi Nezihe ve arkadaşları tarafından gasp edildi. Evinden telefon ve giysi eşyaları çalındı, hesabından para aktarımı yapıldı. -Nezihe bu olay sonrası tutuklanınca beni de bu nedenle ifademi değiştirip suçu üstlenmem için alıkoydular. Nezihe’nin annesi Sibel, Nevcivan’a telefonda ‘Kızımın suçu yok onu uyuşturucuya düşürmüşler’ dedi ve Nevcivan’a şikâyetinden vazgeçmesi halinde 20 bin lira vereceğini söyledi.

İskence Olayının medya ya yansıması ile Diyarbakır’da birands gündem oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu