Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı, Ebru BEKEN DİNÇEL Kimdir?

6 Kasım 1998 Mardin doğumlu olan Ebru BEKEN DİNÇEL, Annesi tarafından Kürt, Babası tarafından Araptır.
İlk, ortaokul ve lise eğitimini Mardin ilinde tamamladı. Mesleki lise mezunu olan Dinçel, genç yaşta hem ticaret hem eğitim hayatına devam etti. 13 yaşında iş hayatına atılan Sayın Dinçel, Mardinin önde gelen otomotiv sektöründe isim yapmış İlbey Otomotiv de sekreter olarak girdiği iş yerinde Üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldi.

Eğitimi için almış olduğu bir karar ile Adanaya yerleşen Sayın Dinçel, basın yayın alanında çalışmaya başlamış ve ulusal bazda basın yayın alanında öncü olan Nova Medya Grup A.Ş’de Grup Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına kadar yükselmiştir. Nova Medya Grup A.Ş’de görevini hala yürütmektedir. Kamu-Der Yılın en iyi medya kuruluşu yöneticiliği ödülüne sahip olan Sayın Dinçel, Ulusal Bazda yayımlanan Siyasi, Sportif, Toplumsal ve Sosyal içerikli 45 dergi, 80 gazete’nin Genel yayın yönetmeni ve Sorumlu yazı işleri müdürüdür.

Diyarbakır İlinde Güneydoğu Bölge Müdürlüğü bulunan ve Diyarbakır da ikamet eden Sayın Dinçel, Güneydoğu bölgesine yaptığı basın yayın yatırımları ile tanınır.

Gazetecilik mesleğini ifa eden birinin Devlet ve millet arasında köprü görevini gördüğünü savunur.
Diyarbakırın Sesi Gazetesi ve Güneydoğunun Sesi Dergilerinden tanınan cesur duruşu ve vatandaşlarının talep ve isteklerine verdiği değerle Güneydoğu Bölgesinde Ses yayınları sahibi olarak küçükten büyüğe herkesin gönlünde taht kurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu