Haber

Sevilen saygın iş insanı Ahmet Özcan’a yılın başarılı hayırsever ödülü

Aslen Adıyaman Gerger’li olan Ahmet Özcan Şanlıurfalılar federasyon başkan yardımcısı aynı zaman da Didim Şanlıurfalılar dernek başkanı görevini yürütmektedir.Türkiyenin tanınmış iş insanları arasında ismini koruyan Özcan düzenlenecek BASIN Ödül gecesinde Protokol’ün üst düzeyindeki kurmayları arasında ve sanat dünyası, spor dünyası ve ünlülerin katılacağı yemekli müzikli yılın en iyileri ödül gecesinde iş insanı olarak ödül alacaktır.

AHMET ÖZCAN KİMDİR..?

Zaza Ahmet olarak bilinen Ahmet Özcan Aslen Adıyaman-Gerger’li , doğup büyüdüğü yer Siverek’tir.

Zaza Ahmet olarak bilinen Ahmet Özcan Aslen Adıyaman-Gerger‘li , doğup büyüdüğü yer Siverek‘tir.

18.09.1981 de Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu . İlk ve ortaokul eğitimini Siverek’te tamamladı. Özcan’ın ailesi 12 eylül olaylarında işkence , gözaltı , baskıya maruz kalmıştır.

Kalabalık bir ailenin reisi olan Ali Golani’nin oğlu Ahmet Özcan’ın baba tarafı Şanlıurfa-Siverek , Anne tarafı Adıyaman-Gerger’dir.

O zamanlar Zaza kökeni nedir ? kimdir ? bilinmezdi Kürt‘mü Türk‘mü Roman mı ? Ahmet Özcan ve ailesi bir süre Ege bölgesinde ötekileştirildi . Yıllar geçtikçe benimsenerek ”Rizeli gelinleri” , ”Selanik göçmeni Damatları ” oldu. Ülkesinin bayrağını gururla taşıdı.

1991 yılında rahmetli Turgut Özal dönemindeki GAP projesi kapsamında arazileri su altında kalınca zorunlu göç yaparak Ege’ye yerleşen Özcan ailesi su altında kalan yerlerine karşılık verilen arazilerde tarım işçiliği elverişsiz ve değersiz olduğu için çiftçilik yapamayıp arazilerini turizm sektöründe değerlendirerek serüvenleri başladı.

İş Hayatı

2004 yıllarında İnşaat sektörüne başlayan Ahmet Özcan özellikle yabancıya mülk satışları başladığı dönem çok güzel projelere imza attı.

Didim de sevilen ve sayılan Erzincanlı bir ailenin kızıyla evlendi. Eşi’de Zaza ve Alevi kökenlidir.

3 çocuk babası olan ve çocuklarının eğitimini , geleceğini önemseyen Ahmet Özcan’ın Okan Üniversitesi Anestezi Tıp Uzmanı olan Berfin Özcan , hukuk öğrencisi olan Helin Ece Özcan ve Azad Özcan adında oğlu vardır.

Kabadayıysak ekmeğimizin kabadayısı olduk

Yardımseverliği

Hayırsever bir iş adamı olarak bilinen Ahmet Özcan 2007 yılında Didim-Cumhuriyet ilköğretim okuluna yapmış olduğu katkı ve destekler sayesinde binlerce öğrencinin yüzünü güldürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu