Genel

Miktat Arslan “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk”

Haber : Murat Genç

Miktat Arslan “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk”

Merih Demiral’e UEFA Disiplin

Uefa Merih Demiral’a Avusturya maçında yaptığı Bozkurt sebebiyle iki maç ceza verdi !Başta Türkiye olmak üzere Dünya genelinde UEFA’yı tepkiler yağdı.

Merih Demiral’e UEFA Disiplin Kurulu’na Sevk: MHP Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan’dan Tepki

UEFA 2024 karşılaşmalarında Avusturya’ya karşı iki gol atan ve Bozkurt işareti yaparak Türk Milli Takımı’nın çeyrek finale yükselmesinde büyük rol oynayan Merih Demiral, UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Bu duruma tepki gösteren MHP Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan, Merih Demiral’e yönelik iç ve dış mihrakların saldırılarının Türk sporunu hedef aldığını belirtti. Arslan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bilinmelidir ki, hayatın her alanında olduğu gibi Türk sporunda da yetişen şuurlu milliyetçi Türk gençliği, bu mihrakları her alanda rahatsız etmeye devam edecektir. Türkiye ve Türk Yüzyılı hedeflerine adım adım yaklaşan milliyetçi Türk gençliği, ‘Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk’ nidalarıyla Bozkurt işareti yapmaya devam edecektir. Her daim bu gençliğimizin yanında ve arkasında olmaya devam edeceğiz. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

MHP Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan, milli futbolcu Merih Demiral’e desteklerini ileterek, Türk gençliğinin bu tür baskılara boyun eğmeyeceğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu