Haber

Sarıgül’e yakın isim Hakan Malgaf ; “Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi parlamenter sisteme geçirecek adaydır.”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ziyaret etmişti.Görüşme sonrası Mustafa Sarıgül, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi parlamenter sisteme geçirecek adaydır." açıklamasında bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etmişti.Görüşme sonrası Mustafa Sarıgül, “Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi parlamenter sisteme geçirecek adaydır.” açıklamasında bulunmuştu.

Sarıgül’e yakın isim olan ve Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Baş Danışmanı olan Hakan Malgaf ; Türkiye bu sistemden çıkmalıdır, bir sonraki seçimlere demokratik parlamenter sistem içinde girmelidir” , “Bir sonraki seçimlerde demokratik parlamenter sistemle Türkiye normalleşmelidir. 2023 Türkiye’sinin ihtiyacı demokratik parlamenter sistemdir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, uzlaşmacı kişiliği, demokrat tavrı, devlet yönetimindeki tecrübesiyle. demokratik parlamenter sisteme geçişi sağlayacak en iyi adaydır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin yüzde yüzünü kucaklayacağına, kendisine oy versin, oy vermesin, herkesin cumhurbaşkanı olacağına ve tarafsızlığına inanıyoruz. Bu gerekçelerle 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanımızın almış olduğu parti meclisi kararı gereği, teşkilatlarımızla yaptığımız görüşme gereği, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan seçimler ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na başarılar diliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu