Haber

Ferhat Aydoğan ; Acil’en O Bakanlık Şart..!

Dünya Basın Federasyonu üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın kaleme aldığı yazısında Afet Bakanlığı’nın acilen oluşması ve kurulması gerektiğini duyurdu.

Gazeteci Aydoğan’ın kaleme aldığı yazısında ; Kahramanmaraş merkezli depremin üzerinden bir ay geçti. Ateşin değdiği yerlerdeki acı halen taze.

Gökten ayetler geldiğinde, ayet hiç kimsenin görmezden gelemeyeceği kadar açık, berrak, yalın da olsa, bütün gözleri aynı şekilde açacağını kim söyleyebilir?

Hepimiz Allah’a aitiz ve yeniden ona döneceğiz. Neyimiz var bu dünyada? Var olduğunu bildiğimiz şeyler bizimle nereye kadar gelecek? Başımızda duran göğün, taşlarıyla, bulutlarıyla, ateşiyle üzerimize her an kapaklanmayacağından nasıl bu kadar emin yaşayabiliyoruz?

“Büyük depremler için ders çıkarmalıyız”

Ancak bu yetmez. Benzer büyüklükte olacağı bilinen fakat tarihi kestirilemeyen İstanbul depremi ve diğer depremlere, Kahramanmaraş depreminden ders çıkararak daha iyi hazırlanmamız gerekiyor.

Bir yandan Kahramanmaraş depreminin yaraları sarılırken diğer yandan önceliğimiz bu depremden ders çıkararak eli kulağında sayılan büyük İstanbul depremine iyi hazırlanmak olmalıdır. Bunun için akılla hareket etmeli, en azından bundan sonraki tedbirler titizlikle çalışmaları hızla yapılmalıdır.

(( ACİL )) Afet Bakanlığı Kurulmalı

Türkiye’miz günümüzde bir çok bakanlık biliyoruz belki hepsi bir birinden kıymetli ancak en önemli bakanlığın “ T.C Afet Bakanlığı “ olmalı olduğunu düşünüyorum.

???? Jandarma ve askerlere AFET eğitimi verilmeli

???? AFAD ve ORMAN gönüllülerine aylık maaş gibi görev başı ücret ödenmeli

????Televizyonlarda kamu spotunda AFET ile alakalı vatandaşın ne yapması gerektiği bilgilendirme amaçlı öğretilmeli

???? AFET için hali hazırda Jandarma,Askeriye ve Emniyet birimlerinde gerekli tüm Teçisat olmalıdır.

Geriye bildiğim tek bir şey kalıyor, Ne olursa olsun Türkiye depremden kurtulan insanların selden öldüğü bir ülke olarak anılmayı hak etmiyor.

Deprem ve selde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu