Uncategorized

Ali Purtul Kimdir? Nerelidir?

1976 Çorum doğumlu olan Ali *Purtul* küçük yaşında okul dönemlerinde hem okul okudu hem de ailesine baktı. Annesi ev hanımı, babası asfalt şantiyesinde bir işçiydi.

Gariban bir ailenin çocuğu olan *Purtul* ayakkabı boyacılığı dahil olmak üzere pazarda domates, sokakta soğuk su satmıştı. Karakter olarak bünyesinde azim, hırs ve çalışkanlılığı barındıran *Purtul* İlköğretimini Çorum Kale İlkokulunda okudu, bu dönemde aileye maddi destek sağlamak amacıyla sokakta su ve peçete satmıştı.

Daha o yıllardan çalışkanlılığını ve azmini belli eden *Purtul* yıllarca restaurant ve cafelerde önce komi ardından garson ve en son Şef olarak çalışmıştır.
Çalışmaktan ne olursa olsun gocunmayan *Purtul* ülkücülüğü ve dava adamcılığını asla bırakmamıştır ve bundan hiçbir zaman gocunmamıştır.

Uzun süre cezaevinde yatan *Purtul* cezaevinden çıktıktan sonra iş hayatına, Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Barış Çakıcı’nın yanında devam etmiştir.

Devletine ve milletine bağlılığıyla adını kısa sürede duyuran Ali Purtul, halen Barış Çakıcı’nın yanında yol yürümektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu