DünyaGenelHaberYaşam Tarzı

Başkan Miktat Arslan Kulp Kaymakamı İçin Destek Mesajı Paylaştı

Haber : Murat Genç

Kulp Kaymakamı ve Küba Cami İmamı arasında yaşanan ve sosyal medyada kısa zamanda yayılan olaylar hakkında Kaymakam Burak

Başkan Miktat Arslan Kulp Kaymakamı İçin Destek Mesajı Paylaştı

Medeniyetler ve sahabeler şehri olan Diyarbakırımızın güzide ilçesi Kulp’ta Kuba camiinde Diyanet İşleri Başkanlığının bu haftaki Cuma Hutbesinde şehitlerimizin ruhuna atfen Rahman suresini okurken şehitler kısmını baskı altında olduğunu iddia ederek okumayan cami imamını Kulp İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili sayın Burak Akeller hutbe sırasında uyarmış ve Rahman suresini doğru ve eksiksiz okumasını sağlamıştır.
Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyor, Aziz hatıraları karşısında saygıyla eğiliyoruz.
İmam diye geçinen bu şahsa haddini bildiren değerli İlçe Kaymakamımız Burak Akellere hassasiyeti ve Devlet Adamlığı tavrı için Şükran’larımızı sunar, her daim yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Kutsallarımıza ve değerlerimize dil uzatan her kim olursa öfkemizden nasibini alacak, bu ülkenin şehitlerine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkanlar baştacı yapılacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“Diyarbakır-Kulp Kaymakamımız Burak Akeller Cuma Hutbesi’nde “şehitlerimiz ile ilgili kısmı okumayan” cami imamına okuması için hatırlatmada bulunmuş ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gönderdiği metnin tam okumasını sağlamıştır. Yaşanan olay sonrası gündeme getirilen iddialarla ilgili Bakanlığımız tarafından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştır. İncelemenin sonucu beklenmeden kimi sosyal medya hesaplarınca yapılan yorum ve eleştiriler maksatlıdır. Konuyu yakından takip ediyoruz.”

Müfettiş görevlendirildi

Diyarbakır Valiliği, bazı sosyal medya hesapları ve sendikaların, Kulp ilçesi Kuba Camisi’nde görevli imam M.K.’nin, hutbe okurken bazı bölümleri atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darbedildiği iddiası üzerine soruşturma başlattı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Kulp Kaymakamı ve ilçede görev yapan bir cami imamı arasında yaşandığı iddia edilen olaya ilişkin adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Olaya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da açıklama yapıldı.

Sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Bazı medya organlarında Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde dün bir camimizde cuma namazı sırasında yaşandığı iddia edilen olayla ilgili Başkanlığımız tarafından inceleme başlatılarak müfettiş görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu