DünyaGenelHaberYaşam Tarzı

Başkan Ali Kılıç: “Terme Artık Daha Aydınlık”

Haber: Murat Genç

Başkan Ali Kılıç: “Terme Artık Daha Aydınlık”

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, verdikleri tüm sözleri tek tek yerine getirmenin gruruyla “Beş büyük caddemizin de ışıklandırmasını tamamladık” dedi.
Başkan Kılıç, ilçenin beş büyük caddesi olan Çarşamba, Atatürk, Fiskobirlik, Saray ve Ünye caddelerinde aydinlatma çalışmalarıyla Terme’nin artık ışıl ışıl, daha aydınlık olduğunu söyledi.

TERME IŞIL IŞIL

Terme’de hayata geçirilen Osmanlı Motifli Aydınlatma Projeleri’yle, ilçenin hem gece hem gündüz çehresinin değiştiğine vurgu yapan Başkan Kılıç, aydınlatma çalışmalarına yönelik şu bilgileri verdi:

“Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanları da bu ışıklandırma çalışmalarıyla birlikte yeni bir kimliğe büründü. Bu hizmetimiz, Terme’yi daha modern, daha güvenli ve daha çekici bir yer yapacak. Artık Terme’nin kültürel ve tarihi zenginlikleri bu ışıklar altında daha net görülecek.

 

İLÇEMİZİN ESTETİĞİ DAHA GÖRÜNÜR OLDU

Aydınlatma çalışmalarımızın tamamlanmasıyla şehrin estetiği ve güzelliği ön plana çıktı. Bu hizmetin Terme’nin günlük yaşamında olduğu gibi gece yaşamında da hareketliliği artırdık. Gece de sokaklarda korkmadan dolaşılabilecek bir güven ortamı sağladık.

TERMEMİZİN DEĞERLERİNİ CADDELERİMİZE YANSITTIK

Yine, tescilli pidemizi, kaliteli pirincimizi, lezzetine doyulmayan fındığımız ve bir çok değerli tarımsal ürünlerimizin simgelerini, aydınlatma hizmetimiz vesilesiyle şehrinizin her caddesine yansıttık. Ayrıca aydınlatma çalışmalarımızda Terme’nin tahta camiinden Simenit Gölü’ne kadar bir çok kültür ve turizm değerimizin sembollerini de caddelerimize yansıtarak gelen geçen herkesin bilmesinin önünü açtık. Çalışmalarımız ‘Durmak Yok Yola Devam’ düsturu ile devam edecek. Terme Halkımıza hayırlı uğurlu olsun…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu