Haber

Kayseri’li Gizli Kasa’dan 100 Milyon Dolarlık Büyük Vurgun

Muğla merkezli çetenin 6 ilde sahte belgelerle 50 milyon dolarlık dolandırıcılık olayında KAYSERİLİ GİZLİ KASA sonunda ortaya çıktı.

Aralarında holding sahibi Belma Kuvancı’nın da olduğu 10 kişi tutuklandı. KAYSERİLİ GİZLİ KASA’nın “Mehmet Arif CINGILLIOĞLU” adında Kayseride faaliyet gösteren köklü bir ailenin mensubu olduğu, ailesinin soyadını kullanarak Tarla ve Villa sahiplerine GÜVEN SAĞLADIĞI, Belma Kuvancı ve Çete Reisi İbrahim ERDOĞAN ile ortak çalıştığı, Tutuklanan 10 kişinin ayrı ayrı vekaletleri ile Mehmet Arif CINGILLIOĞLU halen EGE ve AKDENİZ bölgelerinde dolandırıcılık faaliyetlerine devam etmektedir.

Soruşturma kapsamında Mehmet Arif CINGILLIOĞLU haricinde 2 kişinin daha yakalanması için çalışmalar sürerken, dolandırıcılık şebekesinin hedeflerine aldıkları kişilerin gayrimenkullerine değerlerinin çok üzerinde tekliflerde bulunup, kaparolar ödeyerek, kalan miktarları ise ‘yurt dışından para gelince ödeme yapacağız’ diyerek kandırarak dolandırdıkları belirlendi. Şebekenin bu yolla yaklaşık 50 ile 100 milyon dolarlık vurgun yaptığı belirtildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu